Bank of China, Ethereum’da Tokenize Menkul Kıymet İhraç Ederek Kriptoya Yakınlaşıyor

Bank of China, Ethereum’da Tokenize Menkul Kıymet İhraç Ederek Kriptoya Yakınlaşıyor

Çin, kripto para birimlerine yakınlaşmaya devam ediyor. Bank of China’nın Ethereum ağında gerçekleştirdiği adım, ülkenin bu alandaki tavrında bir değişiklik işareti olarak yorumlanıyor.

Bankanın yatırım bankacılığı kolu BOC International Holdings Limited (BOCI), tamamen dijital yapılandırılmış senetlerin tokenize edildiği Hong Kong’da menkul kıymet ihraç eden ilk Çinli finans kuruluşu oldu. İsviçreli bankacılık devi UBS tarafından üretilen ve Asya Pasifik müşterilerine sunulan ürün, BOCI ve UBS arasındaki dijital yapılandırılmış senetler alanında uzun vadeli bir işbirliğini işaret ediyor. Dikkat çeken nokta ise söz konusu dijital menkul kıymetlerin Ethereum zincirinde tokenize edilmesi oldu.

UBS, Aralık 2022’de İngiliz ve İsviçre yasalarına uygun olarak izinli bir blok zinciri üzerinde dijitalleştirilmiş 50 milyon ABD doları tutarında sabit oranlı bir tahvil ihraç etmişti. BOCI CEO Vekili Ying Wang, teknoloji finansmanı ve dijital finans alanlarında inovasyonun önde gelen isimleri arasında yer aldıklarını belirterek, Asya Pasifik müşterileri için özel olarak tasarlanmış blok zinciri tabanlı dijital yapılandırılmış ürünlerin geliştirilmesiyle dijital varlık piyasalarının ve ürünlerinin basitleştirilmesine öncülük ettiklerini söyledi.

UBS AG MTN İşlemleri Küresel Başkanı Aurelian Troendle ise BOCI ile çalışmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, tamamen regüle edilmiş dijital varlık ürünlerine artan ilginin desteklenmesi için yapılandırılmış ürünleri halka açık bir blok zinciri ağına getirmenin önemli olduğunu vurguladı.Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcoizm.com içerikleri yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Kripto para ve borsa işlemleri yüksek derecede risk içermekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bitcoizm.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bitcoizm.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan bitcoizm.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Piyasa verileri başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Tüm kripto ve finans verileri gecikmelidir.

YORUMLAR YAZ