Banka Hisseleri Borsaya Yön Verdi, Dolar/TL Kurunda Yükseliş Sürüyor

Banka Hisseleri Borsaya Yön Verdi, Dolar/TL Kurunda Yükseliş Sürüyor

Banka Hisseleri Borsaya Yön Verdi

Borsa İstanbul’da bankacılık endeksindeki hızlı yükselişin etkisiyle BIST 100 endeksi 5 bin puan sınırına dayandı. Yeni işlem gününde banka hisselerinde görülen hızlı yükseliş ana tema olarak öne çıktı. Seçim sonrası Borsa’da etkili olan ralli haftanın ikinci işlem gününde de hız kazandı.

Yeni dönemde bankalara yönelik regülasyonların gevşeyeceği yönündeki beklentilerin etkisiyle bankacılık endeksi yüzde 9’un üzerine günlük yükseliş yaşadı. Bunun etkisiyle BIST 100 endeksi de yüzde 3’ü aşan primle 5 bin puan sınırına geldi. En çok değer kazanan bankalar arasında Yapı Kredi, Akbank ve Garanti ön plana çıktı.

İş Bankası ve Vakıfbank yüzde 7-8 civarında değer kazanırken, Şekerbank ve Halkbank da bu seviyelere yakın primli seyretti. Garanti, Yapı Kredi, Akbank, TSKB, İş Bankası, Şekerbank ve Vakıfbank en çok kazandıran hisseler listesinde ilk sıralarda yer aldılar.

Dolar/TL Kurunda Yükseliş Sürüyor

Borsadaki ralliye paralel olarak Dolar/TL kuru da yükselişini sürdürdü. Güne 20,11 seviyesinde başlayan kur, yüzde 1’i aşan bir yükselişle 20,35 seviyesine kadar çıktı. Seçim sonrasında ilk işlem gününde 20 TL’nin üzerinde kapanan Dolar/TL, bu kez de bankalararası piyasada 20,30 seviyelerinden işlem görüyor.Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcoizm.com içerikleri yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Kripto para ve borsa işlemleri yüksek derecede risk içermekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bitcoizm.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bitcoizm.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan bitcoizm.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Piyasa verileri başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Tüm kripto ve finans verileri gecikmelidir.

YORUMLAR YAZ