Bitcoin Fiyatı 35.000 Dolar Seviyelerini Test Ediyor

Bitcoin Fiyatı 35.000 Dolar Seviyelerini Test Ediyor

Bitcoin Fiyatı 35,000 Dolar Eşiğini Aştı: ETF Umutları Piyasayı Canlandırıyor

Bitcoin, borsada işlem gören fonlardan gelen yeni talep beklentileriyle sonunda 2021’in Mayıs ayından bu yana en yüksek fiyatına ulaştı ve 35,000 dolar seviyelerini test etti. Bu ralli, 2022 yılından bu yana Bitcoin’in 35,000 doların üzerine çıkmasına yardımcı olan talep yaratma beklentisiyle yakından ilişkilendiriliyor.

Salı günü, en büyük kripto para birimi Bitcoin, günlük bazda yüzde 11.5’e kadar artarak önemli bir yükseliş yaşadı. Saat 07:45 itibarıyla, Bitcoin’in fiyatı 34,334 dolardan işlem görmekteydi, bu da günlük bazda yüzde 8.9’luk bir artışı temsil ediyor.

BTC-USD Fiyatı 24.10.2023

Bunun arkasında, Blackrock ve Fidelity gibi devasa fonların da dahil olduğu kuruluşların, Bitcoin’e dayalı ETF fonlarının ABD sermaye piyasası düzenleyici kuruluşu olan SEC’e onay için başvuruda bulunmaları yatıyor. Bu ETF’lere ilerleyen haftalarda onay verileceği beklentisi, Bitcoin fiyatlarını yukarı taşıyan bir faktör oldu.

Bitcoin Fiyatı Yükselişte: ETF Onaylarına İlişkin Spekülasyonlar

SEC, Bitcoin piyasasının manipülasyona ve sahtekarlığa açık olabileceği gerekçesiyle ETF’lerin onaylanmasına karşı direnç gösteriyordu. Ancak ABD Yüksek Mahkemesi’nin son zamanlarda spot Bitcoin ETF‘lerini başlatmak isteyen Grayscale Investments’ı haklı bulması, SEC’in bu konuda daha az direnç gösterebileceği yorumlarına yol açtı.

Sonuç olarak, Bitcoin fiyatları bu ETF’lerin onaylanma beklentisiyle yukarı yönlü bir hareket kaydetti ve bu, kripto para piyasasında heyecan yarattı. Ancak kripto para piyasaları genellikle volatil ve belirsiz olduğundan, gelecekteki fiyat hareketleri hala belirsizliğini koruyor.Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcoizm.com içerikleri yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Kripto para ve borsa işlemleri yüksek derecede risk içermekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bitcoizm.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bitcoizm.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan bitcoizm.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Piyasa verileri başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Tüm kripto ve finans verileri gecikmelidir.

YORUMLAR YAZ