Bitcoin’i En Tepeye Götüren Metrik Tekrar Alarm Veriyor!

Bitcoin’i En Tepeye Götüren Metrik Tekrar Alarm Veriyor!

Kripto Para piyasasının lideri Bitcoin‘i (BTC) geçmiş dönemlerde ki artışıyla zirveye getiren metrik tekrar alarm veriyor! Uzun süredir beklenen boğa sonunda geliyor mu?

Bitcoin’de Kritik Metrik!

Zincir üstü analitik platformu olan Glassnode’dan alınmış olan verilere göre, kısa vade holder’larının realizasyon fiyatı 21.742$ seviyelerinde iken, uzun vade holder’larının Bitcoin için gerçekleşen fiyatı 21.334$ olarak belirlendi. 

Bitcoin’in geçmişe dönük performansı, bu olayın lider kripto para birimi üç kez ayı döneminden boğa dönemi piyasasının geçişinin işareti olduğunu ortaya koydu. Bunun yeni yükseliş aşamasının tekrar ortaya çıktığının işareti olduğunu düşünen Tarekonchain konu hakkında şunları söyledi:

 

SOPR çok düşük bir seviyeye ulaştığında, Bitcoin fiyatının yeniden yükselmeye başladığını belirtmekte fayda var. Örneğin, Kasım 2022’de Bitcoin fiyatı 16.000 dolara ulaştığında, SOPR çok düşük bir seviyedeydi ve bu, birçok yatırımcının kripto paralarını zararına sattığını gösteriyordu. Bugün, SOPR yine benzer şekilde düşük bir seviyeye ulaştı ve bu da potansiyel olarak piyasada bir yükseliş hissi uyandırabilir.

 

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda ve web sitesi içerisinde yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek riskler taşıdığının farkında olmalı ve bunun bilinci doğrultusunda işlem gerçekleştirmelidirler. .Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcoizm.com içerikleri yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Kripto para ve borsa işlemleri yüksek derecede risk içermekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bitcoizm.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bitcoizm.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan bitcoizm.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Piyasa verileri başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Tüm kripto ve finans verileri gecikmelidir.

YORUMLAR YAZ