BNB Analizi: 100 SMA Üzerinde Yeni Bir Artış Mümkün

BNB Analizi: 100 SMA Üzerinde Yeni Bir Artış Mümkün

Güncel BNB Analizi

Güncel BNB analizi güncel verilerle sizlerle. BNB grafiklerinde son durum ne? Olası negatif ve pzoitif senaryolar neler? Destek ve direnç noktları hepsi bu yazı içeriğimizde.

Binance Coin (BNB) fiyatı, ABD Doları karşısında 240 doların üzerinde bir destek buldu ve toparlanma işaretleri gösteriyor. Fiyat şu anda 100 basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerinde işlem görüyor ve önümüzdeki günlerde 280-300 dolarlık direnç seviyelerini test edebilir.

BNB fiyatı, son birkaç gün içinde düşüş yaşadı ve 200 doların altına kadar geriledi. Ancak fiyat, 220 dolar destek bölgesinin üzerinde kalmayı başardı ve toparlanma işaretleri göstermeye başladı. Fiyat 240 doların üzerine çıktı ve şimdi 100 SMA’nın üzerinde tutunuyor.

Daha da önemlisi, Binance’den alınan verilere göre, BNB/USD çifti için 4 saatlik grafikte 245 dolar civarında bir büyük boğa trend çizgisi mevcut. Bu, fiyatın önümüzdeki günlerde 260-280 dolarlık direnç bölgesini test etme olasılığını artırabilir.

Yukarı yönlü bir devam eden harekette, ilk büyük direnç 260 dolar civarında yer almakta ve ayrıca 100 SMA’nın yakınında yer almaktadır. Bir sonraki büyük direnç 280 dolarlık seviyede bulunmakta ve fiyatın burayı temiz bir şekilde aşması durumunda, önümüzdeki günlerde 300 dolarlık dirence doğru yükseliş bekleniyor.

Öte yandan, fiyatın 240 doların altına düşmesi durumunda, ilk destek seviyesi 235 dolar civarında bulunuyor. Daha büyük bir düşüş yaşanması durumunda ise 220-225 dolarlık destek bölgesi önem kazanabilir.

Teknik göstergeler şu anda karışık bir görünüm sergiliyor. 4 saatlik MACD, boğa bölgesinde ivme kaybediyor ve olumsuz sinyaller veriyor. Ancak 4 saatlik RSI hala 50 seviyesinin üzerinde ve daha fazla yükseliş için alan bırakıyor.

Binance Coin Fiyatı Dirençle Karşılaşıyor

Son birkaç günde BNB fiyatı, 260 dolarlık desteğin altına büyük bir düşüş yaşadı. 250 dolarlık destek bölgesinin altına bir hareket oldu ve Bitcoin ve Ethereum’da düşüşlere neden oldu.

Fiyat hatta 220 dolarlık desteğe kadar düştü. Bir dip noktası 220,6 dolar civarında oluştu ve fiyat şimdi toparlanma hareketi deniyor. 240 dolarlık direncin üzerine bir hareket vardı. Fiyat, 317 dolarlık maksimum seviyeden 220,6 dolarlık dip noktasına olan ana düşüşün %23,6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerine çıktı.

Fiyat şimdi 260 dolar ve 100 basit hareketli ortalamasının (4 saatlik) altında konsolide oluyor. Ayrıca BNB/USD çiftinde 4 saatlik grafikte 242 dolara yakın önemli bir boğa trend çizgisi daha var.

Yukarı yönlü olarak, BNB 254 dolar civarında dirençle karşı karşıya. Bir sonraki büyük direnç, 260 dolar ve 100 basit hareketli ortalaması (4 saatlik) civarında mevcut. Ana direnç şimdi 317 dolarlık maksimum seviyeden 220,6 dolarlık dip noktasına olan ana düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesinin yakınında 268 dolar civarında oluşuyor. 260 dolarlık direncin ve 268 dolarlık seviyenin temiz bir şekilde aşılması istikrarlı bir artış başlatabilir. Bir sonraki büyük direnç 280 dolar civarında ve üzerine çıkarsa fiyat 300 dolarlık dirence doğru yükselebilir.

BNB’de Yeni Bir Düşüş Mümkün mü?

BNB, 260 dolar direncini aşamazsa, başka bir düşüş başlatabilir. Aşağı yönlü olarak ilk destek 242 dolar civarında ve trend çizgisinde bulunuyor. Bir sonraki büyük destek 230 dolar civarında mevcut. Eğer 230 dolarlık destek seviyesinin altına bir düşüş olursa fiyat tekrar 220 dolarlık desteği ziyaret edebilir. Daha fazla kayıp, fiyatı 200 dolarlık desteğe doğru gönderebilir.

BNB Coin Haziran 2023 fiyat analizi

Teknik Göstergeler

4 Saatlik MACD – BNB/USD için MACD boğa bölgesinde momentum kaybediyor.

4 Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BNB/USD için RSI şu anda 50 seviyesinin üzerinde.

Önemli Destek Seviyeleri – 242 dolar, 230 dolar ve 220 dolar.

Önemli Direnç Seviyeleri – 260 dolar, 268 dolar ve 270 dolar.Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcoizm.com içerikleri yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Kripto para ve borsa işlemleri yüksek derecede risk içermekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bitcoizm.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bitcoizm.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan bitcoizm.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Piyasa verileri başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Tüm kripto ve finans verileri gecikmelidir.

YORUMLAR YAZ