Bu Hafta Bitcoin ve Kripto Para Piyasasını Etkileyebilecek Önemli Gelişmeler

Bu Hafta Bitcoin ve Kripto Para Piyasasını Etkileyebilecek Önemli Gelişmeler

Bu hafta Bitcoin ve kripto para piyasası için hem kripto bağlantılı hem de ekonomik verilerin yoğun olduğu bir döneme giriliyor. İşte yatırımcıların takip edebileceği olaylar ve günleri:

  • 12 Haziran Pazartesi: Polygon kurucusu Sandeep Nailwal’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda MATIC geliştiricisinin profil resimlerinin işaret ettiği Pazartesi günü söz konusu altcoin için önemli bir duyuru olabileceği söyleniyor. Ayrıca, açıklanması için son gün olarak 13 Haziran belirlenen Ripple-SEC davası için Hinman belgelerinin sürpriz bir şekilde 12 Haziran Pazartesi de açıklanabileceği söyleniyor.
  • 13 Haziran Salı: ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık ve yıllık verileri açıklanacak. Ayrıca, Ripple-SEC davası için önem taşıyan Hinman belgelerinin açıklanması için son gün.
  • 14 Haziran Çarşamba: ABD Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) aylık verisi açıklanacak. Ayrıca, ABD Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) ekonomik tahminleri ve açıklaması da Çarşamba günü gerçekleştirilecek. FED faiz oranı kararı da açıklanacak ve FOMC Başkanı Jerome Powell basın toplantısı düzenleyecek.
  • 15 Haziran Perşembe: Euro Bölgesi faiz oranı kararı ve ABD ilk işsizlik başvuruları verileri açıklanacak.
  • 16 Haziran Cuma: Euro Bölgesi Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yıllık verisi açıklanacak.

Bu gelişmeler, kripto para piyasasına doğrudan veya dolaylı olarak etki edebilir ve yatırımcıların dikkatli bir şekilde takip etmeleri gerekebilir. Ancak kripto para piyasasının oldukça volatil olduğunu unutmayın ve yatırım kararlarınızı sağlam bir araştırmaya dayandırmanız önemlidir.Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcoizm.com içerikleri yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Kripto para ve borsa işlemleri yüksek derecede risk içermekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bitcoizm.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bitcoizm.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan bitcoizm.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Piyasa verileri başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Tüm kripto ve finans verileri gecikmelidir.

YORUMLAR YAZ