Fed Başkanlığına Yakın İki Yetkili: Faiz Artırımına Ara Verilmeli

Fed Başkanlığına Yakın İki Yetkili: Faiz Artırımına Ara Verilmeli

Faiz oranları bir süre sabit tutulmalı

İki Fed yetkilisi, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımına ara verilmesini desteklediklerini açıkladı. Bloomberg HT’nin haberine göre, Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker ve Fed Başkanı Philip Jefferson, faiz oranlarının bir süre daha sabit tutulması gerektiğini belirttiler.

Jefferson, “Benim görüşüme göre, faizleri değiştirmeden önce, para politikasında önemli bir değişiklik yapılana kadar beklemeliyiz” dedi. Harker ise “Bence, faiz artışlarına bir ara vermeliyiz ve piyasaların tepkisini izleyerek ilerlemeliyiz” ifadelerini kullandı.

Her iki yetkili de, enflasyonun mevcut yüksek seviyelerinin geçici olduğunu düşünüyor. Ancak Harker, işsizlik oranındaki düşüşün hızlanmasıyla birlikte enflasyonun daha uzun sürebileceği uyarısında bulundu.

Özetle, Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker ve Fed Başkanı Philip Jefferson, faiz artırımına ara verilmesi gerektiğini savunuyorlar ve enflasyonun geçici olduğunu düşünüyorlar. Ancak Harker, işsizlik oranındaki düşüşün etkisiyle enflasyonun daha uzun sürebileceği konusunda uyarıda bulundu.

Kaynak: Bloomberg HTSorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcoizm.com içerikleri yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Kripto para ve borsa işlemleri yüksek derecede risk içermekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bitcoizm.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bitcoizm.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan bitcoizm.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Piyasa verileri başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Tüm kripto ve finans verileri gecikmelidir.

YORUMLAR YAZ