Fitch ABD’nin Kredi Notunu Negatif İzlemeye Aldı

Fitch ABD’nin Kredi Notunu Negatif İzlemeye Aldı

Fitch, ABD’nin kredi notunu yeni bir güncelleme yaparak negatif izlemeye aldı.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD’nin ‘AAA’ olan kredi notunu negatif izlemeye aldığını açıkladı. ABD’nin kredi notunun olası bir indirime tabi tutulabileceği belirtildi.

Fitch Ratings, ABD ekonomisindeki büyümenin yavaşladığı ve kamu maliyesinin giderek kötüleştiği endişeleri nedeniyle kredi notunda değişiklik yapma ihtimali olduğunu ifade etti. Kuruluş, ABD’nin zayıf mali durumunu iyileştirmesi gerektiğini vurguladı.

Fitch Ratings, ABD’nin 2023 yılında GSYİH’sinin %5,2 oranında büyümesini ve ortalama işsizlik oranının %4,2 olmasını bekliyor. Ancak kuruluş, ABD’nin kamu borcunun milli gelire oranının 2025 yılına kadar %150’ye çıkabileceği uyarısında bulundu.

ABD’nin kredi notunun nasıl etkileneceği henüz net değil. Ancak Fitch’in bu adımı, ülkenin ekonomik görünümüne ilişkin endişelerin arttığının bir göstergesi olarak yorumlanabilir.Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcoizm.com içerikleri yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Kripto para ve borsa işlemleri yüksek derecede risk içermekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bitcoizm.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bitcoizm.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan bitcoizm.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Piyasa verileri başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Tüm kripto ve finans verileri gecikmelidir.

YORUMLAR YAZ