Kısa Süreli Boğa mı? Ünlü Analist 3 Altcoine Dikkat Çekti

Kısa Süreli Boğa mı? Ünlü Analist 3 Altcoine Dikkat Çekti

Bitcoin (BTC), son zamanlarda 30.000 doları aşarak 2023 için yeni bir yüksek seviyeye ulaştı ve kripto para piyasası şu anda kısa vadeli boğa eğilimi yaşıyor. Altcoin piyasasında güzel yükseliş hareketleri gözleniyor.

Bu durumun temel nedeni Bitcoin rallisi olmakla birlikte, yatırımcılar diğer dijital varlıklara da ilgi göstermeye başladılar. Kripto ticareti uzmanı ve analist Michaël van de Poppe, 23 Haziran’da yayınlanan bir YouTube videosunda, altcoin piyasasının da yakın zamanda ralli yapacağına dikkat çekerek, Bitcoin’in elde ettiği kazançları kullanarak bu artışa katılacak diğer dijital varlıklara da yatırım yapılmasını önerdi. Analist, piyasanın büyük bölümünün hala boğulma bölgesinde olduğunu belirtse de, üç farklı coin’in önümüzdeki dönem için en iyi yatırım seçenekleri olduğunu ifade etti.

İlgili video:

Videoyu izleme vakti olmayanlar için kripto ticareti uzmanı ve analist Michaël van de Poppe hangi coinlerden bahsediyor açıklamalarıyla sizle için derledik.

Chainlink (LINK)

Analist, son iki buçuk yıl boyunca, Ağustos 2020’ye kadar uzanan bir ayı piyasası geçiren Chainlink’in (LINK) yatırımcıların radarında olması gerektiğini belirtti. Poppe’ye göre, Chainlink 2.300 satoshi seviyesini yeniden kazandığında, piyasada pozitif momentumun devam etmesi bekleniyor.

Özellikle, Chainlink Mayıs 2021’de zirveye çıktıktan sonra bir sonraki düşüşle karşılaştı. Analist, Chainlink’in gelecekteki fiyat hareketinin Bitcoin’in performansıyla yakından ilişkili olduğunu belirtti.

Analiste göre, Bitcoin konsolide olursa ve birkaç hafta boyunca düz kalırsa, Chainlink gibi altcoinlerin momentum kazanması muhtemeldir.

Öte yandan, Bitcoin tekrar yükselmeye başlarsa, altcoinler USDT değerlerinde büyüme yaşayabilir ancak Bitcoin kadar değil. Bu davranış tipiktir çünkü yatırımcılar genişleme dönemlerinde odaklarını Bitcoin’e kaydırma eğilimindedirler. 24 Haziran 2023 itibari ile LINK, haftalık grafikte %12’den fazla kazanarak 5,99 dolardan işlem görüyor.

Avalanche (AVAX)

Poppe, Avalanche (AVAX) kripto para biriminin önemli bir yeniden testten geçtiğine işaret ederek umut verici bir toparlanma sergilediğini belirtti. Kripto para birimi düşük seviyelerden başarıyla kurtuldu ve olumlu bir piyasa genişlemesi gösterdi.

Analizine dayanarak, bu genişleme dönemlerinin genellikle birkaç hafta süren yüksek oynaklığa sahip olduğunu belirtti. Tarihsel veriler, benzer bir desenin Aralık 2020’de yaşandığını ve bunun Şubat’ta zirveye ulaştığını gösteriyor. Tipik olarak, bu hızlandırma aşaması artan hacim ve momentum ile karakterize edilen altı ila sekiz hafta sürer.

Bu nedenle, bu kritik dönemlerde yatırımcıların muhtemel yukarı ivmeye hazırlıklı olmak için stratejik bir konumda olması önem kazanıyor.

24 Haziran 2023 itibari ile AVAX, 12,91 $ seviyesinden işlem görüyor. Son yedi gün içinde, token genel piyasa rallisinden faydalanarak %10’dan fazla kazanç elde etti.

Curve DAO (CRV)

Poppe, ilgili varlığın fiyatının hala “dip seviyede” olduğunu kabul etmesine rağmen, Curve (CRV)’in izlenmeye değer bir varlık olduğunu belirtti. Ancak analist, varlığın fiyat trendlerini paylaşmadı, CRV’nin destek seviyelerinin yeniden test edildiği belirsiz bir dönemden geçtiğine dikkat çekti.

Benzer şekilde, CRV’nin değeri de genel yükseliş eğilimindeki kripto piyasasında diğer coinlere benzer biçimde arttı. 24 Haziran 2023’e göre  CRV %4’ten fazla günlük kayıpla 0.67 dolardan işlem görüyor. Son yedi günde, Curve’in değeri %8’den fazla arttı.

Genel kripto piyasası, enflasyon ve düzenleyici tehdit gibi egemen faktörlere karşın Bitcoin’in değerlendirmesinin önümüzdeki günlerde nasıl şekilleneceğine bakıyor.

Michaël van de Poppe Kimdir?

Michaël van de Poppe, kripto para ticareti konusunda uzmanlaşmış bir Hollandalı analist ve trader’dır. Kendisi, Twitter ve YouTube gibi platformlarda paylaştığı yorumlar ve analizlerle tanınmaktadır. Ayrıca Cointelegraph ve CoinDesk gibi önemli kripto para haber sitelerine de katkıda bulunmaktadır.

Kaynak: FinboldSorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcoizm.com içerikleri yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Kripto para ve borsa işlemleri yüksek derecede risk içermekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bitcoizm.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bitcoizm.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan bitcoizm.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Piyasa verileri başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Tüm kripto ve finans verileri gecikmelidir.

YORUMLAR YAZ