Kripto Para Kilit Açılımları ve Finans Dünyası Temmuz Ayı Önemli Gelişmeleri

Kripto Para Kilit Açılımları ve Finans Dünyası Temmuz Ayı Önemli Gelişmeleri

Bu yazımızda sizler için Temmuz ayı içerisinde kripto paraları ve finans sektörünü etkileyebilecek önemli gelişmeleri derledik. Kripto para kilit açılımları ve borsa döviz altını etkileyebilecek temmuz ayı içerisinde önemli gelişmeleri sıraladık.

Yatırımlarınızı Etkileyebilecek Önemli Gelişmeler

Haziran 2023, kriptopara dünyasında heyecan verici gelişmelere sahne olmuştu. Bu ay boyunca sektör, yeni düzenlemeler, teknoloji şirketlerinin adımları ve yenilikçi projeler gibi bir dizi önemli haberle sarsılmıştı. Ayrıca dijital merkez bankası para birimleri (CBDC’ler) ve merkezi olmayan finans (DeFi) alanında da ilerlemeler görülmüştü. Kripto piyasalarındaki dalgalanmalar ve fiyat hareketleri ise yatırımcılar için büyük fırsatlar sunmuştu.

Ayrıca finans dünyası her hafta önemli gelişmelere tanıklık ediyor. Ekonomik göstergelerin açıklanması, merkez bankalarının kararları, şirketlerin finansal sonuçları ve uluslararası ilişkilerdeki değişiklikler gibi faktörler, finans piyasalarının yönünü belirleyebilir. Haftanın gelişmeleri, küresel ekonomik durumun ve finansal sektörün sağlığı hakkında ipuçları sunabilir. Aynı zamanda, bu gelişmeler yatırımcıların, işletmelerin ve tüketicilerin kararlarını etkileyebilir. Güncel haberlerin takibi, finans dünyasında meydana gelen olaylardan haberdar olmanızı ve doğru yatırım veya ticaret stratejileri geliştirmenizi sağlayabilir.

Peki Temmuz 2023’te bizleri neler bekliyor? İşte Temmuz 2023’te kriptoparaların finas dünyasında yaşanacak önemli gelişmelerin bir özeti.

Haftanın Önemli Gelişmeleri

3 Temmuz Pazartesi

ABD Piyasaları Yarım Gün Tatil

4 Temmuz Salı

ABD Piyasaları Tatil –  DYDX Kilit Açılışı (13,6 Milyon $)

5 Temmuz Çarşamba

– 10:00 Türkiye Yıllık Enflasyon Oranı Açıklanacak( Beklenti: 39,57 Önceki:39,59)

–  12:00 AB ÜFE Beklenti (Aylık, -3,9%) –  21:00 Fed FOMC Tutanakları Açıklanacak

– dYdX Chain halka açık test ağı lansmanı

6 Temmuz Perşembe

– 15:15 ADP Tarım Dışı İstihdam Değişikliği (Beklenti: 236K Önceki: 278K)

– 15:30 ABD İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları (Beklenti: 245K Önceki: 239K)

– 16:45 ABD Hizmet PMI (Beklenti: 54,1 Önceki: 54,9)

– 17:00 ABD JOLTS (Önceki: 10,103M)

7 Temmuz Cuma

– 15:30 ABD Tarım Dışı İstihdam (Beklenti:200K Önceki: 339K)

– 15:30 ABD İşsizlik Oranı (Beklenti: %3,7)

Temmuz Ayı İçerisindeki Önemli Kilit Açılımları

Marketcap sıralaması ilk 100’de bulunan 6 farklı altcoinde önemli miktarlarda kilit açımı gerçekleşecek.

Temmuz Ayı İçerisindeki Önemli Kilit Açılımları

DYDX

Toplam arzın %3.87’si, yani yaklaşık 6.52M $DXDY’nin kilit açılımı gerçekleşecek. Bu miktarın piyasa değeri yaklaşık olarak 13.7M $’dır.

APT

Toplam arzın %2.17’si, yani yaklaşık 4.52M $APT’nin kilit açılımı gerçekleşecek. Bu miktarın piyasa değeri yaklaşık olarak 34.4M $’dır.

IMX

Toplam arzın %1.74’ü, yani yaklaşık 18.08M $IMX ‘nin kilit açılımı gerçekleşecek. Bu miktarın piyasa değeri yaklaşık olarak 14.1M $’dır.

APE

Toplam arzın %4.23’ü, yani yaklaşık 15.60M $APE ‘nin kilit açılımı gerçekleşecek. Bu miktarın piyasa değeri yaklaşık olarak 34.3M $’dır.

AXS

Toplam arzın %2.96’sı, yani yaklaşık 3.43M $AXS ‘nin kilit açılımı gerçekleşecek. Bu miktarın piyasa değeri yaklaşık olarak 21.65M $’dır.

OP

Toplam arzın %3.75’i, yani yaklaşık 24.16M $OP ‘nin kilit açılımı gerçekleşecek. Bu miktarın piyasa değeri yaklaşık olarak 32.61M $’dır.Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcoizm.com içerikleri yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Kripto para ve borsa işlemleri yüksek derecede risk içermekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bitcoizm.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bitcoizm.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan bitcoizm.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Piyasa verileri başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Tüm kripto ve finans verileri gecikmelidir.

YORUMLAR YAZ