LTC Bir Ülkede Sınırsız Ticaret Fırsatı Yakaladı! LTC Geleceği

LTC Bir Ülkede Sınırsız Ticaret Fırsatı Yakaladı! LTC Geleceği

LTC tarafında heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. Kanada onayı ünlü analistlerin yorumları LTC geleceği hakkında bizlere ipuçları veriyor. Detaylar yazı içeriğimizde.

Litecoin (LTC) Kanada’da Sınırsız Ticaret Fırsatı Yakaladı!

Kripto Para Haberleri Litecoin (LTC) Kanada’da Sınırsız Ticaret Fırsatı Yakaladı! Kanada hükümeti, Litecoin dahil 4 kripto para birimini borsalarda sınırsız ticarete açtı.

Kanada hükümeti, Litecoin dahil 4 kripto para birimini borsalarda sınırsız ticarete açtı. Kripto para sektörünün köklü oyuncularından Litecoin ( LTC ), önemli bir başarıya imza attı. Litecoin, Kanada’da borsalarda sınırsız alım satım yapılabilen kripto para birimleri listesine girdi.

Litecoin’in Twitter hesabından yapılan duyuruda, Kanada hükümetinin bu kararını 1 Temmuz Kanada Günü etkinliğiyle kutladığı belirtildi. Litecoin, Kanada’da sınırsız ticarete açılan kripto para birimleri arasında gösterildi.

Listede Litecoin’in yanı sıra 3 kripto para birimi daha yer alırken, diğer kripto para birimleri için yıllık 30 bin dolarlık alım satım limiti getirildiği ifade edildi. Bu karar, Litecoin için büyük bir avantaj sağlıyor.

Bir ülkede onaylanmanın sevincini yaşayan Litecoin, önümüzdeki ay halving ‘ini gerçekleştirecek. Halving ‘inde blok ödülünü 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürecek olan Litecoin, bu sayede arz azalması ve talep artışı yaşayabilir. Halving ‘ine günler kala yükselişe geçen LTC, 100 dolar seviyesini aşarak dikkat çekti. Kanada’da onaylanmasıyla da ivme kazanan LTC, 106 dolar seviyesini test etti.

Analistlerden Litecoin için Yükseliş Beklentisi

Kripto topluluğu, LTC’nin BCH gibi bir boğa koşusu başlatabileceğini düşünüyor. Analistler Litecoin İçin Olumlu Konuşuyor Kanada haberinin ardından ve halving ‘ine yaklaşırken Litecoin, analistlerin de radarına girdi.

Ünlü analist Peter Brandt, Litecoin grafik analizinde büyük bir kırılım olduğunu söyledi. 110 dolar seviyesinin önemli bir direnç olduğunu belirten Brandt, bunun aşılması halinde yükselişin devam edeceğini öngördü.

Diğer bir kripto analisti Crypto Tony de LTC’nin yukarı yönlü hareketine devam edeceğini ifade etti. Tony, LTC’nin 102 dolarlık desteğin üzerinde kalması gerektiğini ve bu durumda yeni zirveler görebileceğini aktardı.Son zamanlarda güçlü bir performans sergileyen LTC, piyasa değerine göre en iyi 10 kripto para birimi arasında yer alıyor. Ağustos ayında halving ‘ini gerçekleştirecek olan LTC için beklenti boğa yönünde.

Litecoin (LTC) Nedir?

LTC, Litecoin’in kısaltmasıdır. Litecoin, 2011 yılında Charlie Lee tarafından geliştirilen, Bitcoin’e benzer bir kripto para birimidir. Litecoin, Bitcoin’den daha hızlı işlem onay süreleri ve daha fazla üretilebilir arzı ile farklılık gösterir. Litecoin, merkezi olmayan, açık kaynaklı ve eşten eşe bir ağ üzerinde çalışır. Litecoin, Scrypt adı verilen bir algoritma kullanarak madencilik yapılabilen bir kripto para birimidir. Litecoin, Kanada’da sınırsız ticarete açılan 4 kripto para biriminden biridir. Litecoin, Ağustos 2023’te halving yapacak ve blok ödülü 6,25 LTC’ye düşecektir.

LTC ağı, Litecoin’in kullandığı merkezi olmayan, eşten eşe bir blockchain sistemidir. LTC ağı, Bitcoin’in açık kaynak kodlarından türetilmiştir ve Bitcoin ile benzer bir çalışma prensibine sahiptir. Ancak LTC ağı, Bitcoin’den bazı farklılıklar gösterir. Bunlar:

  • LTC ağı, Scrypt adı verilen bir algoritma kullanarak madencilik yapılabilen bir kripto para birimidir. Scrypt, madencilik sürecinin bellek açısından daha yoğun olmasını ve dolayısıyla daha enerji verimli olmasını sağlar. Scrypt, evde Litecoin madenciliğinin yapılmasını kolaylaştırmayı amaçlamıştır.
  • LTC ağı, Bitcoin’in 10 dakikalık blok süresinin aksine 2.5 dakikalık blok süresine sahiptir. Bu fark işlem onay hızını önemli ölçüde artırır ve günlük ödemeler için daha uygun hale getirir.
  • LTC ağı, Bitcoin’in 21 milyonluk toplam arzının aksine 84 milyonluk toplam arz sunar. Bu fark, Litecoin’in daha fazla depolama imkanı sağlamasını ve arz azalması riskini azaltmasını sağlar.
  • LTC ağı, Bitcoin’in geliştirdiği bazı özellikleri ve eklentileri uygulamaya almıştır. Örneğin, LTC ağı Segregated Witness (SegWit) ve Lightning Network gibi teknolojileri destekler. Bu teknolojiler, Litecoin’in ölçeklenebilirliğini ve verimliliğini artırır.

 Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcoizm.com içerikleri yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Kripto para ve borsa işlemleri yüksek derecede risk içermekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bitcoizm.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bitcoizm.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan bitcoizm.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Piyasa verileri başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Tüm kripto ve finans verileri gecikmelidir.

YORUMLAR YAZ