Metamask Avax Ağı Nasıl Eklenir? Adım Adım Kılavuz ve Bilgiler

Metamask Avax Ağı Nasıl Eklenir? Adım Adım Kılavuz ve Bilgiler

Metamask, kripto para birimleri kullanıcıları için popüler bir cüzdan uygulamasıdır. Avax (Avalanche) ağı, son zamanlarda giderek popülerleşen ve Ethereum ağına benzer şekilde çalışan bir blok zinciri teknolojisi sağlayıcısıdır. Bu nedenle, birçok kişi Metamask hesaplarına Avax ağını eklemek istiyor. Bu yazıda, Avax ağını Metamask hesabınıza nasıl ekleyeceğinizi anlatacağız.

İlk olarak, metamask.io adresine gidin ve Metamask eklentisini tarayıcınıza yükleyin. Eklenti yüklendikten sonra, eklentinin simgesine tıklayarak açın. Daha sonra, Metamask hesabınızda mevcut olan Ethereum ağı seçeneğinin yanındaki “Ethereum Ana Ağı” düğmesine tıklayın ve “Ayarlar” seçeneğine gidin.

“Ayarlar” sayfasında, “Ağlar” bölümüne gidin. Burada “Ağ Ekle” düğmesine tıklayın. Açılan pencerede, ağın adını girin. Bu durumda, “Avax” olarak adlandırabilirsiniz. Ayrıca, RPC URL’si olarak “https://api.avax.network/ext/bc/C/rpc” değerini girmeniz gerekiyor. Zincir kimliği olarak 43114 değerini kullanabilirsiniz.

Son olarak, “Kaydet” düğmesine tıklayın ve Avax ağınızı Metamask hesabınıza eklemiş olacaksınız. Artık, Metamask hesabınızda Avax bakiyesi görüntüleyebilecek ve Avax ağına aktarım yapabileceksiniz.

Özetle, Metamask hesabınıza Avax ağını eklemek oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken, Metamask eklentisini tarayıcınıza yüklemek, ayarlarınıza gidip “Ağlar” bölümüne tıklamak ve doğru RPC URL’si ve zincir kimliği değerleriyle Avax ağını eklemektir. Bu işlemi tamamladıktan sonra, Avax ağına erişim sağlayabilirsiniz ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tablo şeklinde Avax ağı bilgileri aşağıdaki gibidir:

Bilgi Açıklama
Network Name: Avalanche Mainnet
New RPC URL: https://api.avax.network/ext/bc/C/rpc
ChainID: 0xa86a
Symbol: AVAX
Block Explorer URL: https://cchain.explorer.avax.network/
Token Contract Adresi: 0xb31f66aa3c1e785363f0875a1b74e27b85fd66c7

(AVAX token’ları için Metamask hesabınıza ekleyebilirsiniz)

Yukarıda belirtilen bilgileri kullanarak, Metamask hesabınıza Avax ağını kolayca ekleyebilirsiniz ve AVAX token’larınızı depolayabilir veya Avax ağı üzerinde işlem yapabilirsiniz.

 Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcoizm.com içerikleri yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Kripto para ve borsa işlemleri yüksek derecede risk içermekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bitcoizm.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bitcoizm.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan bitcoizm.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Piyasa verileri başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Tüm kripto ve finans verileri gecikmelidir.

YORUMLAR YAZ