SEC vs Binance Davasında İlk Karar: Varlıkların Dondurulması İstemi Reddedildi Taraflar Anlaşmaya Çağrıldı

SEC vs Binance Davasında İlk Karar: Varlıkların Dondurulması İstemi Reddedildi Taraflar Anlaşmaya Çağrıldı

SEC vs Binance davasında yeni gelişmeler yaşanıyor. SEC ve Binance davasında ilk karar ortaya çıktı. İşte detaylar;

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance borsası ve CEO’su Changpeng Zhao’ya yönelik 13 farklı suçlama ile mahkemeye başvurmuştu. SEC, Binance.US’in ABD’deki faaliyetleri nedeniyle varlıklarının dondurulmasını istemişti. Ancak dünkü duruşmada yargıç, SEC’nin talebini ilk aşamada reddetti, böylece Binance US iş yapmaya devam edebilir.

Yargıç Amy Berman Jackson, iki tarafın anlaşması durumunda bir yasaklama emrine gerek olmayacağını belirtti. Jackson, Binance’in ABD’li müşterilerinin korunmasına ilişkin endişeleri dikkate alarak, Binance’in ABD’deki işlemleri hakkında daha fazla bilgi vermesi gerektiğini söyledi. Bu nedenle, Binance’ten işletme giderlerini mahkemeye sunmasını istedi ve SEC tarafından da müzakerelere devam etmesini istedi.

Binance, duruşmada SEC’in taleplerine cevap vermek için ciddiyetle çalışacağını ve düzenleyici kuruluşla birlikte çalışarak sorunları çözmeye hazır olduğunu belirtti. Ayrıca Binance, varlıkların SEC tarafından kontrol edilebileceği yeni bir cüzdana taşınması önerisini de getirdi.

Sonuç olarak, yargıcın kararı Binance US’in varlıklarının tamamen dondurulmaması ve iş yapmaya devam etmesine izin vermesi nedeniyle Binance için iyi bir haber olarak değerlendirilebilir. Ancak yargıcın talebi, Binance’in ABD’deki faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi paylaşmasını gerektirdiği için, Binance’in SEC ile birlikte çalışarak endişeleri gidermesi gerekecek. Yarın konuya dair yeni bir kararın alınması bekleniyor ve bu durumun sektörde nasıl bir etki yaratacağı merak ediliyor.Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcoizm.com içerikleri yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Kripto para ve borsa işlemleri yüksek derecede risk içermekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bitcoizm.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bitcoizm.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan bitcoizm.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Piyasa verileri başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Tüm kripto ve finans verileri gecikmelidir.

YORUMLAR YAZ