Ünlü Kripto Para Borsası Bittrex İflas Başvurusunda Bulundu

Ünlü Kripto Para Borsası Bittrex İflas Başvurusunda Bulundu

 

Kripto borsalarında sarsıntı yeni dalgalarla devam ediyor. Ünlü kripto para borsası Bittrex ABD’de iflas başvurusunda bulundu. Dev borsa Bittrex iflas başvurusunda resmen bulundu.

ABD’de Bittrex Inc. adıyla kayıtlı olan kripto para borsası Bittrex söz konusu şirket adıyla iflas başvurusunda bulundu. ABD’de faaliyetlerini Bittrex Inc. adın da yürüten şirketin ABD dışı global piyasalarda ise Bermuda’ya kayıtlı Bittrex Global Ltd. şirketi üzerinden faaliyetlerini yürütüyor.

SEC Uyarmıştı

Bittrex daha önce ABD sermaye piyasaları düzenleyici kuruluşu SEC tarafından bir uyarı mektubu almıştı. SEC söz konusu bu mektuptan sonra borsaya dava açtı. Bittrex ise SEC’in uyarı mektubundan önce ABD’den çekileceğini duyurmuştu.

Peki Neden İflas Etti

SEC Bittrex’i ALGO, OMG, DASH ve TKN coin gibi yatırım sözleşmesi olan kripto varlıkların alım satımına aracılık ettiğini Bittrex’in kayıt dışı şekilde işletildiğini öne sürmüştü.

Yaşanılan tüm bu sürecin yansımaları kripto para piyasasına nasıl etki edecek merak konusu.Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcoizm.com içerikleri yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Kripto para ve borsa işlemleri yüksek derecede risk içermekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bitcoizm.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bitcoizm.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan bitcoizm.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Piyasa verileri başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Tüm kripto ve finans verileri gecikmelidir.

YORUMLAR YAZ